Gebelik Takibi

Gebelik yaklaşık 42 hafta süren mucizevi bir yolculuktur.

Bu mucizeyi sağlıkla ve mutluluk içinde evinize götürebilmeniz en büyük arzumuzdur.

Gebeliğin başlamasından, hatta gebelik kararının alınmasından doğum sonrasına kadar geçen süreç içerisinde anne ve bebeğin durumunun takip edilmesi, annenin her konuda detaylı aydınlatılması ve yeni ortaya çıkabilecek risklerin vakit kaybedilmeden belirlenmesi açılarından gebelik takibi son derece önemli bir konudur.

Gebelik planlaması sırasında doktorunuz ile görüşmeniz halinde sağlığınızın gebelik için uygun olup olmadığı ultrasonla ve kişiye özel bazı kan-idrar tetkikleriyle araştırılır, vücudunuzu gebeliğe hazırlayacak vitamin vb. takviyelere başlanır, gebelik ile ilgili sorularınız en ince ayrıntısına kadar yanıtlanır ve gebeliğe sağlıklı ve bilinçli bir şekilde başlamanız sağlanır.

Gebelik takibi sayesinde hem siz kilo, tansiyon, kan tahlilleri gibi konularda takip edilirsiniz hem de bebeğinizin gelişimini aylık olarak izleyebilirsiniz.

Bazı gebelikler baştan bazıları da rutin seyrinin dışında seyredip sonradan riskli gebelik halini alabilir, bu durumda gebeliğiniz biraz daha yakından ve diğer ilgili tıp dalları ile beraber takip gerektirebilir.