Eğitim Bilgileri
1995 İngiltere Oxford Üniversitesi İngilizce Eğitimi
2003 Slovakya Bratislava Üniversitesi Dâhiliye Eğitimi
2004 İstanbul Üniversitesi (İstanbul Tıp Fakültesi)
2011 Medeniyet Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı
2014 Anadolu Üniversitesi (İşletme Fakültesi – İşletme)

Sosyal Medya

Tez - Yayın

Tez: Trimester tarama testinin bir parametresi olan PAPP-A düzeyinin preeklampsinin erken tanısındaki yeri.

Yayın: Yatarak tedavi edilen ektopik gebelik olgularının risk faktörleri: tersiyer bir merkezin 6 yıllık retrospektif analizi Erhan Karaalp, Güneş Gündüz, Erdem Başkent, Meriç Çağrı Ağır, Hacer Kavak Türkiye Klinikleri J Gynecol Obst 2012;22(2):78-83

 Yayın: Assessment of the Effects of Perineoplasty on Female Sexual Function Cihan İnan, Meriç Çağrı Ağır, Fulya Gökdağlı Sağır, Atınç Özer, Özlem Özbek, Hakan Dayanır, Gökçe Saygı Uysal, Onur Uysal Balkan Med J ; : -DOI: 10.5152/balkanmedj.2015.15073

İş Tecrübeleri

2003-2004  Sağlık Provizyon Hekimi (Başak Sigorta)
2006-2011 Asistan Hekim İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği
2011-2013
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı (Konya Karapınar Devlet Hastanesi)
2013-2015
Hastane Yöneticisi/Başhekim (Konya Kamu Hastaneleri Birliği Ereğli Devlet Hastanesi)
2015-2016 Kadın Doğum Klinik Sorumlusu (Bahçelievler Devlet Hastanesi)
2016-2018 Baş Hekim Yardımcısı/Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı (Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa)
2018-2020 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı (Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi)
2020 – 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı (Op. Dr. Meriç Çağrı AĞIR Özel Muayenehanesi – İstanbul, Ataköy)

 

Biyografi

1979 yılında doğan Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 

2011 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlık eğitimini tamamlayan Ağır, 2013-2015 yılları arasında Konya Kamu Hastaneleri Birliği Ereğli Devlet Hastanesi’nde Hastane Yöneticisi/Başhekimlik, 2015 yılında Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Klinik Sorumlusu olarak görev aldı. 

2016 ve 2018 yılları arasında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Kadın Doğum Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan. Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, 2018 ve 2020 yılları arasında Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yaptı.

Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, 2020 yılının Mart ayından itibaren, İstanbul Ataköy’de kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Öte yandan yurt dışında farklı zaman dilimlerinde mesleki uzmanlık alanları ve dil eğitimleri alan Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, kamuyu en doğru şekilde bilgilendirmek amacıyla düzenli olarak birçok basın platformu ve haber mecrasında görüş paylaşıyor.

Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin planlama ve uygulama aşamalarında da aktif roller üstlenen Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, Dünya Prematüre Günü kapsamında her yıl 17 Kasım tarihinde düzenlenen ulusal çaplı organizasyona da öncülük ediyor.

İnsani değerlerin her şeyin üzerinde olduğu mottosuyla görevini yapan Ağır, bugüne dek binlerce bebeğin dünyaya gelmesi ve ailesi ile kavuşmasına vesile olmuştur.

Ağır, doğum dışında, kadın hastalıkları ile ilgili de çok önemli operasyonlarda yer alarak, insanların hayatlarına mucizevi dokunuşlarda bulunmaktadır.

Uzun zamandır mesleğini özveri ve başarı ile devam ettiren Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır’ın hastalarıyla sağlıklı ve uzun soluklu iletişim kurabilen, gebe psikolojisini çok iyi yönetebilen, dışa dönük, pozitif ve kalbi sevgi ile dolu olan bir hekim olduğu, hastalarının çeşitli platformlarda yaptığı yorumlarda da açıkça kendisini belli etmektedir.

Türkiye’nin önde gelen haber platformlarından olan Hürriyet ve Mynet platformlarında köşe yazarlığı da yapan Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yalnızca mesleki konularda değil aktüel konularda da söz sahibi olan Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, kendi adı ile hazırladığı dergi ile; anne adaylarına, gebelik süreci ve bebekler hakkında detaylı bilgiler verirken, 9 aylık mucizevi süreci ele alan ve adeta rehber niteliğinde bir yayım sunmaktadır.

Aynı zamanda 1 kız ve 1 erkek çocuk babası olan Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, hayatta en değerli duygunun “evlat sahibi olmak” olduğunu çok iyi bilmekte ve siz anne adaylarını bu düşünce ile karşılamaktadır.

Basında Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır’ın yazılı ve görsel basında yer alan haberlerinin yanı sıra kaleme aldığı blog yazılarını okumak için burayı tıklayabilirsiniz.