Edit

About Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır

Meriç Çağrı Ağır, who works with the motto that humanitarian values ​​are above everything, has been instrumental in the birth of thousands of babies and their family.

He has miraculous touches to the lives of people by taking part in very important operations related to gynecological diseases besides birth.

Meriç Çağrı Ağır Who has been continuing his profession with devotion and success for a long time. Dr. Meriç Çağrı Ağır is a physician who can establish a healthy and long-term communication with his patients, manage the psychology of the pregnant very well, is an outgoing, positive and heart-filled physician, and his patients’ comments on various platforms clearly show himself.

Contact Information

Blog Yazıları

Gebelikte Seyahat Edecekler Bunlara Dikkat

 Gebelikte Seyahat Edecekler Bunlara Dikkat

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır, gebelik döneminde seyahat konusu hakkında detayları kaleme aldı.

Değerli okurlarım;

Gebelik sürecinde anne adaylarının en sık sorduğu soruların başında; gebelik döneminde seyahat konusu geliyor.

Gebelik sürecini biz doktorlar 3 döneme ayırırız; ilk üç aylık dönem aşerme, bulantı, kusma gibi problemlerle geçerken, ikinci üç aylık dönem nispeten daha rahat geçer. Son üç aylık dönemde ise büyüyen karın ve gebelikten dolayı çabuk yorulma, hareketlerin kısıtlanması ile geçmektedir.

Ben anne adaylarına ikinci üç aylık dönemde, seyahat etmelerini tavsiye ediyorum. Eğer riskli bir hamilelik geçirmiyorsanız, bu dönem son haftalara nazaran daha rahat geçecektir.

Gebelik döneminizin sağlıklı ilerlediği, anne adayı ve bebek için herhangi bir risk olmadığı müddetçe gebelikte seyahat edilmesi güvenlidir. Ancak seyahate çıkmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşüp, onayını almalısınız.

gebelik-doneminde-seyahat-edecekler-bunlara-dkkat

Uzun Süren Yolculuklara Dikkat!

Doktor kontrolünde elbette seyahat edebilirsiniz ancak burada asıl önemli olan, gideceğiniz mesafenin uzunluğudur.

Uzun süre seyahat etmek, gebelikte zaman zaman sorunlar yaratabilir. Yolculuklarda uzun süre hareketsiz oturmak bacaklarınızdaki kan dolaşımını kısıtlayabilir, bel ve sırt ağrılarına neden olabilir. Bunlardan kaçınmak için mümkünse 2-3 saate bir mola verip 10-15 dakika yürüyüş yapmak gerekir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir